Multicomp Pro MCHVR03FTEX4701 Res, 4K7, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
HVR Series
Resistance
4.7 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V