Multicomp Pro MCHVR03FTEX1503 Res, 150K, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
HVR Series
Resistance
150 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V