Multicomp Pro MCHVR02JTEY2703 Res, 270K, 5%, 0.063W, 0402, Thick Film
Series
HVR Series
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
270 kohm
Power Rating
63 mW
Technology
Thick Film
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
100 V