Multicomp Pro MCHVR02JTEY1303 Res, 130K, 5%, 0.063W, 0402, Thick Film
Series
HVR
Resistance
130 kohm
Power Rating
63 mW
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
Series
HVR
Resistance
130 kohm
Power Rating
63 mW
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
100 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
100 V