Multicomp Pro MCHVR02FTEY5603 Res, 560K, 1%, 0.063W, 0402, Thick Film
Series
HVR Series
Resistance
560 kohm
Power Rating
63 mW
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
100 V