Multicomp Pro MCHVR02FTEY5103 Res, 510K, 1%, 0.063W, 0402, Thick Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
HVR Series
Resistance
510 kohm
Power Rating
63 mW
Technology
Thick Film
Package Size Code
0402 [1005 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
100 V