Multicomp Pro MCFE030/25 Transformer, 30VA, 2 X 25V
infotip-icon
View other Toroidal Transformers dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Secondary Voltage Rating
2 x 25 V
Primary Voltage Rating
230 V
Power Rating
30 VA
Secondary Current
600 mA
Output Voltage
25 V
Transformer Mounting
Chassis
Fixing Hole Diameter
5.1 mm