Multicomp Pro MCCFR0S2J0185A20 Carbon Film Resistor, 1.8MOHM, 500mW 5%
Power Rating
500 mW
Product Range
MCCFRSJxxxA2 Series
Temperature Coefficient
-1500 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Resistance
1.8 Mohm