Multicomp Pro MCCFR0S2J0104A20 Carbon Film Resistor, 100KOHM, 500mW, 5%
Power Rating
500 mW
Product Range
MCCFRSJxxxA2 Series
Temperature Coefficient
-700 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Resistance
100 Kohm