Multicomp Pro MCCFB2410TTT/3.5 Fuse, Smd, 3.5A, Slow Blow, 2410
infotip-icon
View other SMD Fuses dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Blow Characteristic
Slow Blow
Fuse Current
3.5 A
Voltage Rating V AC
250 V
Voltage Rating V DC
125 V
Breaking Capacity Current AC
50 A
Breaking Capacity Current DC
50 A