Multicomp Pro MC1206N4R7C631CT Cap, 4.7PF, 630V, C0G/NP0, 1206
Capacitance Tolerance
± 0.25pF
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.6
mm
Product Length
3.2
mm
Capacitance
4.7 pF
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Voltage (DC)
630 V
Voltage Rating
630 V