Multicomp Pro MC1206N471J102CT Cap, 470PF, 1 Kv, 5%, C0G/NP0, 1206
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
470 pF
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Voltage Rating
1 kV