Multicomp Pro MC1206N222J101CT Cap, 2200PF, 100V, C0G/NP0, 1206, Reel
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
2200 pF
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Voltage Rating
100 V