Multicomp Pro MC1206B561K500CT Cap, 560PF, 50V, 10%, X7R, 1206
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
560 pF
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage Rating
50 V