Multicomp Pro MC1206B332K500CT Cap, 3300PF, 50V, 10%, X7R, 1206, Reel
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.6
mm
Product Length
3.2
mm
Capacitance
3300 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
50 V
Voltage Rating
50 V