Multicomp Pro MC1206B223K201CT Cap, 0.022µF, 200V, 10%, X7R, 1206
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
22000 pF
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage Rating
200 V