Multicomp Pro MC1206B221K500CT Cap, 220PF, 50V, 10%, X7R, 1206
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
220 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage Rating
50 V