Multicomp Pro MC0805S8F470JT5E Res, Thick Film, 47R, 1%, 0.125W, 0805
Minimum Operating Temperature
0°C
Maximum Operating Temperature
0°C
Resistance
47 ohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C