Multicomp Pro MC0805S8F4021T5E Res, Thick Film, 4K02, 1%, 0.125W, 0805
Minimum Operating Temperature
0°C
Maximum Operating Temperature
0°C
Resistance
4.02 kohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C