Multicomp Pro MC0805S8F3000T5E Chip Smd Resistor, Res, Thick Film, 300R, 1%, 0.125W, 0805
Tolerance
± 1%
Series
79M6068
Resistance
300 ohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Tolerance
± 1%
Series
79M6068
Resistance
300 ohm
Power Rating
125 mW