Multicomp Pro MC0805B563K500CT Cap, 0.056µF, 50V, 10%, X7R, 0805, Reel
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
56000 pF
Voltage Rating
50 V