Multicomp Pro MC0805B472K101CT Cap, 4700PF, 100V, 10%, X7R, 0805
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.25
mm
Product Length
2.01
mm
Capacitance
4700 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
100 V
Voltage Rating
100 V