Multicomp Pro MC0805B333J500CT Cap, 0.033µF, 50V, 5%, X7R, 0805, Reel
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
33000 pF
Capacitor Terminals
SMD
Voltage Rating
50 V