Multicomp Pro MC0805B332K101CT Cap, 3300PF, 100V, 10%, X7R, 0805
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.25
mm
Product Length
2.01
mm
Capacitance
3300 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
100 V
Voltage Rating
100 V