Multicomp Pro MC0805B331K500CT Cap, 330PF, 50V, 10%, X7R, 0805
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
2
mm
Capacitance
330 pF
Capacitor Terminals
SMD
Voltage Rating
50 V