Multicomp Pro MC0805B272K500CT Cap, 2700PF, 50V, 10%, X7R, 0805
View Brand
Model:
MC0805B272K500CT
Technical Data Sheets
Technical Data Sheet (1.75MB) EN
Technical Data Sheet (1.67MB) EN
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.25
mm
Product Length
2.01
mm
Capacitance
2700 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
50 V
Voltage Rating
50 V