Multicomp Pro MC0805B223K201CT Cap, 0.022µF, 200V, 10%, X7R, 0805
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.25
mm
Product Length
2.01
mm
Capacitance
22000 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
200 V
Voltage Rating
200 V