Multicomp Pro MC0805B151K201CT Cap, 150PF, 200V, 10%, X7R, 0805
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
150 pF
Capacitor Terminals
SMD
Voltage Rating
200 V