Multicomp Pro MC0603SAF1501T5E Res, Thick Film, 1K5, 1%, 0.1W, 0603
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Minimum Operating Temperature
0°C
Maximum Operating Temperature
0°C
Resistance
1.5 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C