Multicomp Pro MC0603N180J101CT Cap, 18PF, 100V, 5%, C0G, 0603, Reel
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
18 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Voltage Rating
100 V