Multicomp Pro MC0603B681K101CT Cap, 680PF, 100V, 10%, X7R, 0603, Reel
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
680 pF
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage Rating
100 V