Multicomp Pro MC0603B332K500CT Cap, 3300PF, 50V, 10%, X7R, 0603
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
0.85
mm
Product Length
1.6
mm
Capacitance
3300 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
50 V
Voltage Rating
50 V