Multicomp Pro MC0603B183K250CT Cap, 0.018µF, 25V, 10%, X7R, 0603
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
18000 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage Rating
25 V