Multicomp Pro MC0402X683K100CT Cap, 0.068µF, 10V, 10%, X5R, 0402
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
85°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
68000 pF
Dielectric Characteristic
X5R
Voltage Rating
10 V