Multicomp Pro MC0402N9R0C500CT Cap, 9PF, 50V, C0G/NP0, 0402, Reel
Capacitance Tolerance
± 0.25pF
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
9 pF
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Voltage Rating
50 V