Multicomp Pro MC0402N680J500CT Cap, 68PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0402
Capacitance Tolerance
± 5%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
0.5
mm
Product Length
1.02
mm
Capacitance
68 pF
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Voltage (DC)
50 V
Voltage Rating
50 V