Multicomp Pro MC0402N161J500CT Cap, 160PF, 50V, 5%, C0G, 0402, Reel
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
160 pF
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Voltage Rating
50 V