Multicomp Pro MC0402N100K250CT Cap, 10PF, 25V, 10%, C0G/NP0, 0402
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
10 pF
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Voltage Rating
25 V