Multicomp Pro MC0402B682K500CT Cap, 6800PF, 50V, 10%, X7R, 0402
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
6800 pF
Voltage Rating
50 V