Multicomp Pro MC0402B681K250CT Cap, 680PF, 25V, 10%, X7R, 0402
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
0.5
mm
Product Length
1.02
mm
Capacitance
680 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
25 V
Voltage Rating
25 V