Multicomp Pro MC0402B473K100CT Cap, 0.047µF, 10V, 10%, X7R, 0402
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
47000 pF
Voltage Rating
10 V