Multicomp Pro MC0402B473J160CT Cap, 0.047µF, 16V, 5%, X7R, 0402
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
47000 pF
Voltage Rating
16 V