Multicomp Pro MC0402B471J100CT Cap, 470PF, 10V, 5%, X7R, 0402
Capacitance Tolerance
± 5%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
470 pF
Voltage Rating
10 V