Multicomp Pro MC0402B332K500CT Cap, 3300PF, 50V, 10%, X7R, 0402, Reel
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
3300 pF
Capacitor Terminals
SMD
Voltage Rating
50 V