Multicomp Pro MC0402B271K250CT Cap, 270PF, 25V, 10%, X7R, 0402, Reel
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
270 pF
Voltage Rating
25 V