Multicomp Pro MC0402B222J500CT Cap, 2200PF, 50V, 5%, X7R, 0402
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
2200 pF
Capacitor Terminals
SMD
Voltage Rating
50 V