Multicomp Pro MC0402B153K250CT Cap, 0.015µF, 25V, 10%, X7R, 0402
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
0.5
mm
Product Length
1.02
mm
Capacitance
15000 pF
Capacitor Terminals
Wraparound
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
25 V
Voltage Rating
25 V