Multicomp Pro MC0402B153K160CT Cap, 0.015µF, 16V, 10%, X7R, 0402
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
15000 pF
Capacitor Terminals
SMD
Voltage Rating
16 V