Multicomp Pro MC0201X103K100CT Cap, 0.01µF, 10V, 10%, X5R, 0201
View Brand
Brand:
MULTICOMP PRO
Model:
MC0201X103K100CT
Technical Data Sheets
Technical Data Sheet (1.67MB) EN
Technical Data Sheet (1.75MB) EN
Specifications
View other
Multilayer Ceramic Capacitors
dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Find Selected Specs
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
85°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
10000 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X5R
Voltage Rating
10 V