Multicomp Pro MC0201N101J250CT Cap, 100PF, 25V, 5%, C0G/NP0, 0201
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 5%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
100 pF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
C0G / NP0
Voltage Rating
25 V